środa, 25 kwietnia 2018

11) Historyczne mecze #9: Manchester United - Real Madryt 4:3, 2003, 1/4 finału Ligi Mistrzów

Sytuacjami z tej potyczki można by obdzielić kilka spotkań, zaś 4:3 to i tak wynik zaskakująco skromny jak na dynamikę widowiska. Z jednej strony trzy bramki brazylijskiego Ronaldo, z drugiej ogromna determinacja Manchesteru, który w takim samym stosunku jak Hiszpania w przywoływanym wcześniej starciu z Jugosławią (0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 4:3) odrabiał na Old Trafford straty, by finalnie, w 85 minucie, wyjść na prowadzenie.

Ta gonitwa przysporzyła Czerwonym Diabłom plus tysiąc punktów do pijaru, ale niestety, z perspektywy kibiców powodów do radości nie było zbyt wiele, bo zabrakło dwóch bramek, żeby awansować.

W pierwszym starciu Królewscy ograli bowiem Anglików 3:1. Po 180 minutach ogromnych emocji stanęło więc w sumie na 6:5. Więcej takich dwumeczów!