środa, 25 kwietnia 2018

12) Historyczne mecze #10: AS Monaco - Deportivo 8:3, 2003, Liga Mistrzów, grupa C

Dopiero Borussia Dortmund do spółki z Legią (a właściwie Radosławem Cierzniakiem) uporały się w 2016 roku z bramkowym rekordem, jaki w niniejszym szalonym meczu wyśrubowały w Champions League Monaco i Deportivo. Tyle tylko, że tu mieliśmy do czynienia, jak się później okazało, z finalistą (Monaco) i półfinalistą (Deportivo) tamtejszej edycji.

4 gole Dado Prso, 5:2 do przerwy i, co tu dużo gadać, spotkanie, w którym, uwzględniając doliczony czas, jedna bramka padała średnio co niemal 9 minut. Pozazdrościć mogą nawet hokeiści.

Sympatycy radosnego, ofensywnego futbolu – w tym i ja – byli wniebowzięci, a mecz na zawsze zapisał się w piłkarskich annałach. Jak długo trzeba było czekać na kolejny historyczny numer Deportivo? Do ćwierćfinału.