środa, 25 kwietnia 2018

17) Historyczne mecze #15: Szachtar Donieck - Sevilla 2:3, 2007, 1/8 finału Pucharu UEFA

Na zakończenie mały hołd dla bramkarzy zapuszczających się desperacko na ostatnie sekundy meczów w pole karne rywali.

W bieżącym sezonie też mieliśmy oczywiście kilka takich kwiatków (w tym rozczulający Brignoli z Benevento urywający punkt Milanowi), ale statusu absolutnie kultowego doczekało się w tym zakresie przede wszystkim trafienie Andresa Palopa sprzed ponad 10 lat, który strzałem głową na 2:2 w spotkaniu 1/8 finału Pucharu UEFA z Szachtarem Donieck przedłużył w 94 minucie wygasającą już nadzieję fanów Sevilli na rozprawienie się z Ukraińcami, w których barwach wystąpił w tym meczu Mariusz Lewandowski.

Po golu Chevantona w dogrywce rzeczywiście się udało, a nagroda okazała się znacznie bardziej satysfakcjonująca – dotarcie aż do finału, pokonanie tam Espanyolu i drugi z rzędu triumf w tych rozgrywkach. Rozgrywkach, które dla Sevilli w ogóle wydają się być wręcz stworzone, bo raptem po kilku latach przerwy od wspomnianego dubletu i po przechrzczeniu zmagań w 2009 roku na Ligę Europy, przez trzy sezony (2013/2014, 2014/2015 i 2015/2016) klub z Andaluzji rozprawiał się w finałach kolejno z Benficą, Dnipro Dniepropietrowsk i Liverpoolem. 5 zwycięstw w 11 edycjach? Youtubowe „zmasakrował” zasadne jak nigdy.